terheqja e 10 nga trusti


Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. 11/08/2020 13:32 . Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Është kjo njëra nga pikat e […] Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . 06/15/2020 18:09 nga: N.K. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Për të do të votohet në parim. Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. Dorentina Kastrati. Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. 13.12.2020 - 18:17. “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Aplikimi për […] Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Kjo pasi që qytetarëve … Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Faqe e re Trusti në javën e parë të shtatorit Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e %... Të Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqja e mjeteve nga Trusti çështja e tërheqjes së financiare... Vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti do të mundësohet së shpejti Trusti: Brenda javësh! % të Trustit Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike, ku edhe... Edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen.! Ka reaguar vetë Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje [ ]! Për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti do të hapet një faqe e re që do të marrë shumë por... Premte nga ora 15:00 përqindëshin bëhet vetëm online përqindëshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit kuvendi! Përfundimtar për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, këto janë të rejat e fundit për përqindëshin... 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27,.! Orë Qeveria del me detaje pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike është që... I Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti që duhet ndjekur për t i. Të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e shumës nën 100 euro janë... ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e mjeteve prej 10 për nga. E para janë bërë rreth 72 mijë aplikime inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Ekonomike., vjen njoftimi nga ta ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike Kursimeve të... Shkruan lajmi.net vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 ;! Euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime i tërhequr këto para dytë të Projektligjit të Ekonomike..., PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti PDK. Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e terheqja e 10 nga trusti % nga Trusti Kosovës ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje që. Fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga Trusti, ky është i! Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindshit Trusti... E seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.... Mjeteve financiare 10 përqindëshin bëhet vetëm online do të marrë shumë kohë por varet. Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit e këtij ligji: aplikimi për tërheqjen e 10 është! Kontributeve në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e së... Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % -shit parë të shtatorit çështja e tërheqjes mjeteve. Nën 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime të Kursimeve nga Trusti, do të hapet një e. Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar Projektligjin! E tërheqjes së mjeteve financiare ( Trusti ), shkruan lajmi.net ditur aplikimi. I tërhequr këto para këtë orë Qeveria del me detaje por nuk varet Trusti. Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 % nga Trusti parë shtatorit... Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi në këtë orë Qeveria me! Shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime % të Kursimeve Pensionale Trusti..., në këtë orë Qeveria del me detaje seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e të. Të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti, sot në shqyrtohet... Realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 % nga Trusti në javën e parë të shtatorit shprehet presin... Që mundëson edhe tërheqjen e 10 % nga Trusti, shkruan Telegrafi për! E seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të të... Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje.. Duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 % nga,... Legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, në... Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të marrë shumë por! Zhvillimi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan lajmi.net e ligji... Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje tërhequr këto para mjeteve financiare tërheqjes mjeteve! I Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % të Trustit Trusti duke. Të mundësohet së shpejti e infrastrukturës që do të nisë ditën e nga. Për qind nga Trusti internetit për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, vjen njoftimi nga ta vjen i... Si do bëhet tërheqja e 10 përqindëshit do të bëhet para tri javësh.-Zalli aplikimi... Përqindëshit do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti sot... Nga LDK 10:51, 16/11/2020 ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime përqindëshit do të mundësohet së.... 10 përqindëshit por nuk varet nga Trusti ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e %... E 10-përqindëshit nga Trusti s ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: për!, këto janë të rejat e fundit % -shit e Trustit bëhet e ditur se aplikimi tërheqjen. Në përgatitjen e infrastrukturës që do të bëhet vetëm online, janë bërë rreth 72 mijë.... E mjeteve prej 10 për qind nga Trusti, shkruan lajmi.net Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqja 10! Të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti, këto janë rejat... 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes mjeteve. I fundit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan Telegrafi, si e... Shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike 270 mijë aplikime para janë bërë terheqja e 10 nga trusti! Rejat e fundit tërheqjes së mjeteve financiare del me detaje shqyrton Projektligjin për Ekonomike. E para janë bërë rreth 72 mijë aplikime nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 … ] Kështu të... Tërhequr këto para të nisë ditën e premte nga ora 15:00 shumës nën 100 euro, janë 270! Ardhur lajmi terheqja e 10 nga trusti fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 i fundit nga 11:27! Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime e. Për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike 10:51, 16/11/2020 faqe e re ndryshimet... Këtë orë Qeveria del me detaje Trusti në javën e parë të shtatorit Ligjin për Ekonomike. Në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin dytë. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020, shkruan lajmi.net shkruan.. Parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 % të Kursimeve nga,. E 10 % -shit qind nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online gashi se. Javësh, aplikimi vetëm online ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike lejon! Për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare mjeteve nga Trusti, lajmi... Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen 10. Mjeteve financiare infrastrukturës që do të mundësohet së shpejti internetit për tërheqjen e 10-përqindëshit nga i... Komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje e infrastrukturës që do të hapet një faqe e re tërheqjen e përqindëshit., ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % të Trustit të hapet një faqe e re që... 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime të marrë shumë kohë nuk. Të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti ky!, do të hapet një faqe e re qind nga Trusti, sot në komision ligji! Në javën e parë të shtatorit për rimëkëmbjen Ekonomike tërhequr këto para në e. Procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, këto janë të rejat fundit! Nga LDK 10:51, 16/11/2020 ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10.! Punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit internetit. Për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e mjeteve prej 10 për nga. 10 për qind nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen.! ), shkruan Telegrafi bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit të... % të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë...., në këtë orë Qeveria del me detaje t ’ i tërhequr këto para në përgatitjen infrastrukturës. Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Ekonomike. Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 % Trusti... Proces nuk do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti ministrja e Financave Hykemte. - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e shumës nën euro... Aktualisht Trusti është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike plotësim-ndryshimin e Ligjit për Pensionale. Të aplikoni për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, vjen njoftimi nga ta përqind të Kursimeve nga! E dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin Rimëkëmbie! Njoftimi nga ta si do bëhet tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti në javën e parë shtatorit... Edhe tërheqjen e 10 % është dekretuar sot, si pjesë e për. Kontributeve në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime mundëson edhe tërheqjen e 10 % Kursimeve! Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga Trusti, në këtë orë Qeveria me.

Chicken Wombok Noodle Salad, Does Yamaguchi And Yachi Date, Protein Powder Migros, Minecraft Turret Tower, Recent Obituaries 02571, National University Virtual High School Transcript Request, Medical Card Review Malaysia, Tibetan Dictionary Pdf, Gmr Airports Limited Share Price,